Na zámku Potštejnu žije hrabě Jan Antonín Harbuval Chamaré, který již dlouhé roky pátrá po tajemném pokladu v ruinách hradu Potštejna na kopci nad vesnicí. Koncem roku 1780 přijíždí na potštejnský zámek mladý doktor Kamenický. Kamenický vyvolá svými pokrokovými názory rozruch, ale dostává se do konfliktu s fanatickým katolickým duchovním abbém Steydelem. Konflikt končí vyhlášením tolerančního patentu císařem Josefem II. roku 1781. Podle knihy vznikl film Poklad hraběte Chamaré (1984).
Dobrodružná literatúra
Pokračování románu Pod ochranou Núriho. Orientalista Alois Musil opisuje další netradiční zážitky z cest po Arábii.
Dobrodružná literatúra
V knize Pod ochranou Núriho se orientalista Alois Musil vrací k zážitkům během svého působení mezi beduíny. Díky jeho poznámkám získáváme přehled o situaci na Blízkém východě na začátku 20. století, poznáváme zvyky kmenů v oblasti Arábie a jsme svědky jejich každodenního života. Text byl digitalizován z původního vydání a byly v něm provedeny minimální gramatické a stylistické úpravy.
Autobiografia
Tajomnému vedcovi sa podarí odhaliť tajomstvo cestovania v čase a jeho putovanie ho zavedie do roku 802 701, keď sa z ľudí vyvynuli krásni Eloi, ktorí žijú v súlade v prírodou. V tomto dokonalom svete však žije aj ďalší poddruh človeka... Román si okamžite získal kritické uznanie a odvtedy je považovaný za jedno z najväčších diel sci-fi.
Sci-fi
Kálmán Mikszáth neprekonateľným spôsobom priblížil postavy a postavičky zo "starých časov" Uhorska. V novele Gavalieri sú to obyvatelia Šariša, ktorí napriek neradostným pomerom dokážu žiť ako skutoční páni.
Humor
Autobiografický román z prostredia trestaneckého tábora na Sibíri, ktorý sa venuje každodenným situáciám odsúdených. Medzi trestancami stratáva bežných zločincov, anarchistov, aj kritikov politického systému v Rusku. Každý z nich sa vyrovnáva so svojou neradostnou situáciou.
Zabudnutá klasika
Literárne spracovanie Legendy o svätom Svoradovi a Benediktovi.
Zabudnutá klasika
Mladá a krásna Mária Bolrijová sa nachádza v náročnej situácii, keď aj v ťažkom období musí sama spravovať rodinnú farmu. Po návšteve záhadného maliara sa jej život a život jej blízkych dostáva do víru nečakaných okolností.
Tajomný kmeň, ktorý uctieva mimozemský artefakt; nepochopený a ukrivdený génius, ktorý obráti vynálezy voči celému ľudstvu; realistický osud posledného mamuta aj neuveriteľná súťaživosť dvoch vedcov. Toto všetko sú témy fantastických poviedok Jacka Londona, ktoré prvýkrát vychádzajú v slovenskom preklade. Autor podobne ako v prípade románov Šarlátový mor, Železná päta, alebo Pred Adamom posunul hranice literatúry a dodnes je považovaný za zakladateľa niektorých inovatívnych tém v oblasti sci-fi.
Sci-fi
Zbierka poviedok je napísaná v podobnom komickom štýle ako prvá kniha autora Príliš málo paranoje, za ktorú získal Cenu Ivana Kraska. Tieto príbehy sa nesnažia len chvíľkovo, povrchne pobaviť, ale aj nastoliť otázky o závažných filozofických, hádam až woody-allenovských témach ako láska, Boh, zmysel života... ba možno poradia aj s výberom čistiaceho prostriedku.
Humor